Στο πλαίσιο του θεσμού «Σύμβουλος σχολικής ζωής» δημιουργήθηκε η ανάγκη μιας γωνιάς, όπου θα μπορούσαμε να μιλάμε, να μας ακούνε, να μοιραζόμαστε τα προβλήματα μας, τις ανάγκες μας……

Ο Διευθυντής αφουγκράστηκε αυτήν την ανάγκη και αποφασίστηκε να διατεθεί ο συγκεκριμένος χώρος και….«ο κύβος ερρίφθη». Οι μαθητές φέρανε τις ιδέες τους, τη δημιουργικότητα τους, τη θετική τους ενέργεια. Δουλέψαμε με κέφι, ενθουσιασμό, υπεύθυνα και φτιάξαμε ένα αποτέλεσμα που ικανοποίησε εμάς τους ίδιους και χαροποίησε την υπόλοιπη σχολική κοινότητα.

Οι μαθητές/τριες του Β3 Ελένη Ζουμπανιώτη, Αφροδίτη Καμόλλι, Θανάσης Καραγώγος, Εύα Καραδήμου, Μαριάννη Κατσικάκη, Σοφία Κουρατίδου.      Οι μαθήτριες από το Β4 Ελευθερία Μεταξιώτη και Αλεξάνδρα Παπαδοπούλου. Φιλική συμμετοχή οι καθηγήτριες του προγράμματος Μαρία Μπουκουβάλα, Ευαγγελία Ρουκά.

1 2 3 4 5. ΝΑ ΚΑΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ 5 6

Μία άποψη για το ““Η ΓΩΝΙΑ ΜΑΣ…””